ERZURUM HINIS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ŞAN´ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2018 -2019 eğitim öğretim yılının ilk gününde Hınıs´in en büyük ailesi olarak yeni bir öğretim yılına daha merhaba diyoruz.  
Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ŞAN´ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Sizler taze heyecanınız ile toplumumuzun kuvvet kaynağı, sınırsız hayalisiniz.Yarının Türkiye’sine yön ve şekil verecek olan sizlersiniz. Gözünüz, kulağınız,zihniniz ama hepsinden önce kalbiniz açık olsun.Eğitim yaşamınız boyunca merakın yolcusu olarak bilgiye ulaşmak için her türlü kaynağı kullanın.Hayatta bir amacınızın olması sizler için en önemli motivasyon kaynağı olacaktır. Amacınız toprağa ektiğiniz bir tohum gibidir. Hayalleriniz, azminiz ve inancınızla suladığınız bu tohumlar bir müddet sonra en güzel meyvelerini size sunacaktır.Bilgiye, sanata, öğrenmeye, bayrağına, milletine ve vatanına tutkulu sürekli gelişmeyi ve öteleri hedefleyen bir nesil, yarının güçlü Türkiye’sini inşa edecektir. Sizlerin gözlerindeki ışık, bizlere her daim umut ve heyecan vermektedir.

Yeni öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım;

Eğitim neferleri olarak çıktığınız bu kutsal yolda, öğrencilerimiz ve okullarımızın en büyük dayanağı ve ilmin ışık yayanlarısınız.Yarınlarımızı inşa edenler olarak görevinizin bilincinde fedakârlıkla yaptığınız tüm çalışmaların yanında ve sizleri desteklemek adına her zaman bir adım arkanızdayız. Yeni öğretim yılında tüm eğitimcilerimize başarılar diliyorum.

 

Kıymetli velilerimiz;

Geleceğimizin teminatı en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın ilk eğitimi ailede başlar. Unutmayalım ki evlat, istediğimiz gibi değil yetiştirdiğimiz gibi olacaktır. Her çocuğun sahip olduğu ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmaya ve bu konuda kendini gerçekleştirmeye hakkı vardır. Bu süreçte çocuklarımıza her zaman yapıcı bir yaklaşımla destek vermeliyiz.Çocuklarımızın ülkemize ve kendisine faydalı bireyler olarak yetişmesinde velilerimizin desteğine güveniyoruz. Hepimiz öğrencilerimizin iyiliği için varız.

 

Bu duygularla 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederim.

Hınıs / ERZURUM - 0442 511 3010

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.